• Nyheter
  • Meninger
  • Skattetall
  • Kjøp stillingsannonse

Velg mørkt eller lyst utseende på avisen:

Nyheter →

Fellesforbundet sier ja til lakseskatt – men krever endringer

Fellesforbundet har snudd og ønsker nå grunnrenteskatt for oppdrettsnæringen, gitt at regjeringen kommer dem i møte på en del justeringer i forslaget.

foto foto
foto foto
1 / 2
Gorm Kallestad / NTB
Forslaget om grunnrenteskatt er sendt på høring., med frist 3. januar. For havbruksnæringen er det foreslått en effektiv sats på 40 prosent, og dette gjelder produksjon av laks, ørret og regnbueørret.
NTB-Alexander Vestrum
Oppdatert: torsdag 24. november 2022 kl. 07:08
Publisert: torsdag 24. november 2022 kl. 07:08 Oppdatert: torsdag 24. november 2022 kl. 07:08
Del denne artikkelen på Facebook Del denne artikkelen på Twitter Del denne artikkelen på e-post
Ansvarlig redaktør
Atle Bersvendsen
Tipstlf & SMS med kodeord TIPS
464 07 200
Epost
redaksjon@mn24.no

MN24 arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk. Se også Redaktøransvar. MN24 har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til. Alt innhold er opphavsrettslig beskyttet 2023 © MN24.

Midtnorsk Næringsliv - MN24 - er landsdelens eget nettsted for nyheter om økonomi, næringsliv og nyskaping i regionen. MN24 er et samarbeid mellom Adresseavisen, Avisa Sør-Trøndelag, Bladet, Brønnøysunds Avis, Fosna-Folket, Hitra-Frøya, Innherred, OPP, Steinkjer24, Stjørdals-Nytt og Trønderbladet.

Informasjon om bruk av «cookies» og personvernpolicy.