• Nyheter
  • Meninger
  • Skattetall
  • Kjøp stillingsannonse

Velg mørkt eller lyst utseende på avisen:

Nyheter →

Sju selskaper eier halvparten av norsk vindkraft

Nå er 69 prosent av norsk vindkraft eid av utlendinger. Sju selskaper eier over halvparten av den installerte effekten, bare to av de sju selskapene er norske.

foto
Blant de utenlandsk-baserte eierne er det tyske selskaper som har størst eierandel i norsk vindkraft. Her fra Roan vindpark. Foto: Ole Martin Wold / NTB
NTB
Oppdatert: fredag 19. mai 2023 kl. 08:48
Publisert: fredag 19. mai 2023 kl. 08:48 Oppdatert: fredag 19. mai 2023 kl. 08:48
Del denne artikkelen på Facebook Del denne artikkelen på Twitter Del denne artikkelen på e-post
Ansvarlig redaktør
Atle Bersvendsen
Tipstlf & SMS med kodeord TIPS
464 07 200
Epost
redaksjon@mn24.no

MN24 arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk. Se også Redaktøransvar. MN24 har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til. Alt innhold er opphavsrettslig beskyttet 2023 © MN24.

Midtnorsk Næringsliv - MN24 - er landsdelens eget nettsted for nyheter om økonomi, næringsliv og nyskaping i regionen. MN24 er et samarbeid mellom Adresseavisen, Avisa Sør-Trøndelag, Bladet, Brønnøysunds Avis, Fosna-Folket, Frøya.no, Hitra-Frøya, Innherred, OPP, Steinkjer24, Stjørdals-Nytt og Trønderbladet.

Informasjon om bruk av «cookies» og personvernpolicy.